Nasz dyrygent

Peter Francis

Jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel, obdarzony niezwykłą charyzmą i talentem muzycznym. Będąc synem pastora od dzieciństwa był silnie związany z kościołem i zaangażowany muzycznie poprzez śpiew i grę na instrumentach w kościele swojego ojca. Jego ogromne poświęcenie dla pracy na rzecz Boga, połączone z powołaniem i poczuciem misji, miało duży wpływ na niego samego, a także wielu innych, którzy mieli okazję się z nim zetknąć.

Oprócz szczerej wiary cechuje go ogrom pozytywnej energii i sposób wyrażania siebie, daleki od naszych rodzimych standardów. Poza tym, to po prostu świetny nauczyciel, a jego osobowość i wspaniałe poczucie humoru na długo pozostają w pamięci.

Swoje doświadczenie w nauczaniu zbudował na przestrzeni kilkudziesięciu lat, poprzez prowadzenie seminariów w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a także szereg warsztatów gospel w całej Polsce, Wielkiej Brytanii i Danii.

Bardzo dobrze u nas znany i lubiany, był jednym z nauczycieli w pierwszej w Polsce Akademii Gospel.  Przez piętnaście lat dyrygował chórem oraz zespołem muzycznym w kościele Ruach Ministries, Londyn. Obecnie jest dyrygentem londyńskiego chóru The Jabez Family, który zalozyl w 2002 roku. Ponadto pełni funkcje starszego w kościele House of Levi International również w Londynie.